Informacja o naborze do Szkółki Jeździeckiej IKARION wrzesień 2012

Dnia 08 września 2012 roku (tj. sobota) o godzinie 16:00 odbędą się eliminacje do Szkółki Jeździeckiej IKARION wrzesień 2012.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w eliminacjach informujemy, że egzamin ten ma charakter jazdy konnej na maneżu, a w jego ramach jeździec i koń muszą zaprezentować stęp swobodny i roboczy, przejazd przez drągi w stępie i kłusie, kłus roboczy (anglezowany i w półsiadzie), galop roboczy w półsiadzie oraz 3 skoki (jeden z kłusa, dwa z galopu) na stacjonacie o wys. 50 cm.

Po egzaminie nastąpi podział na grupę zaawansowaną i średniozaawasowaną. Zajęcia praktyczne i teoretyczne będą się odbywać w każdą sobotę z podziałem na grupy: zajęcia praktyczne – z podziałem na grupy; zajęcia teoretyczne – wspólnie.

Celem zajęć jest wzrost wiedzy praktycznej i teoretycznej z jazdy konnej, wzbudzenie miłości pasji do koni i jeździectwa, znaczną poprawę i rozwój umiejętności jeździeckich w zakresie ujeżdżenia i skoków przez przeszkody u młodzieży, a co za tym idzie zdobywanie odznak jeździeckich Polskiego Związku Jeździeckiego oraz udział w zawodach.

 

Serdecznie zapraszamy i polecamy!