Parę słów o Szkółce Jeździeckiej IKARION

Już pisaliśmy o terminie egzaminu wstępnego do Szkółki Jeździeckiej IKARION. W tym artykule pragniemy zamieścić informacje o wynikach egzaminu, jak również o działalności Szkółki.

Do egzaminu podeszło pięć osób i wszystkie z nich się zakwalifikowały. Z powodów osobistych jedna z nich nie mgła uczęszczać na zajęcia tak więc ostatecznie nabór do Szkółki Jeździeckiej IKARION czerwiec 2012 został zakończony w liczbie czterech osób.

Przedstawiamy osoby, które się zakwalifikowały:

  1. Małgorzata Rudnicka
  2. Ewa Paluszkiewicz
  3. Izabella Kuśmierz
  4. Wiktoria Urbańczyk

 

Osoby te zakwalifikowały się ze zbliżoną ilością punktów, a przedstawiona wyżej lista nie jest listą rankingową.

Po miesiącu intensywnych treningów nasza młodzież wystartowała w I Zawodach Jeździeckich w naszym Ośrodku Jeździeckim. W skokach najlepiej poradziła sobie Ewa Paluszkiewicz na koniu Witeź osiągając 0 punktów karnych i przejazd w normie czasu. Wiktoria Urbańczyk na Flamenko miała jeden błąd, co również jest dobrym rezultatem. Szczęścia w skokach nie miały Izabella Kuśmierz i Małgorzata Rudnicka, gdyż ich wspólna klacz Hemma z braku doświadczenia i dużego lęku przed tak dużą publiką bała się skakać. One starały się jak mogły najlepiej i za to im gratulujemy, a z Hemmą dalej ćwiczymy, aby na kolejnej imprezie było jej już łatwiej.

Konkurs dresażowy ukończyły wszystkie reprezentantki naszej Szkółki z dobrymi notami:

To cieszy, zwłaszcza, że niedługo przed nimi egzaminy na odznakę jeżdżę konno i brązową odznakę i muszą być w formie! J

Specjalnie dla naszej młodzieży planujemy też w sierpniu zawody wewnętrzne, dzięki którym dzieci i konie będą miały kolejną okazję do tego, aby uczyć się radzić sobie ze stresem związanym ze startem i nabywają doświadczenia.

Dla zainteresowanych wiadomość, że z początkiem września rusza nowy nabór do Szkółki Jeździeckiej IKARION wrzesień 2012. Grupa czerwiec 2012 będzie grupą zaawansowaną, a wrzesień 2012 początkującą, tak, aby dzieci spokojnie i metodycznie opanowywały materiał.

 

Serdecznie zapraszamy!

fot. Maciej Dworniczek