Doctor with colleagues in clinic. Medical service
Rate this post

Większość małżeństw podchodzi do planowania dzieci naprawdę mądrze. Często na początku starają się o dobre mieszkanie albo dom i realizują się w karierze, by zagwarantować jak najlepsze warunki życia dla swojego maleństwa. Chcą także zweryfikować, w jakiej są kondycji, dlatego też w trakcie ciąży decydują się na wykonywanie badań pozwalających dowiedzieć się czy z brzdącem wszystko jest jak powinno być.

Na jakie badania można się zdecydować?
Przede wszystkim jest to badanie nasienia, jakie ma na celu sprawdzenie, jaka jest jakość spermy, a dokładnie szybkość i ilość znajdujących się w niej plemników. Uzyskanie nasienia wymaga zrealizowania konkretnych wymagań, a jednym z najistotniejszych jest wstrzemięźliwość seksualna na 7 dni przed badaniem, ale nie więcej (http://www.gyncentrum.pl/badanie-nasienia). Dla wielu mężczyzn może się to wydawać nadzwyczaj krępujące, ponieważ będą musieli oddać do kliniki nasienie pozyskane z masturbacji. Jednakże takie badanie może nam zagwarantować wiele cennych informacji, w szczególności gdy para ma problemy z zajściem w ciążę, zatem powinniśmy mu się poddać. O czym jeszcze należy wiedzieć przed badaniem? Próbkę nasienia można oddać maksymalnie w ciągu godziny – miej to na uwadze, jeśli mieszkasz daleko od placówki medycznej. W związku z tym dobrze jest oddać nasienie na miejscu. Należy również wiedzieć, że antybiotykoterapia może zaburzyć wyniki badania, więc powinniśmy odczekać dwa tyg. od ich przyjmowania. Badaniom, jakim dobrze jest się poddać w czasie ciąży są badania prenatalne NFZ (wiecej na http://gyncentrum.pl/badania-prenatalne-nfz). Przede wszystkim polecane są paniom, które zaszły w ciążę po ukończeniu 35 roku życia, gdyż wtedy zdecydowanie wzrasta ryzyko wystąpienia wad u płodu. Odróżnia się badania nieinwazyjne oraz badania nieinwazyjne. Pierwszy rodzaj to badania USG i badania krwi, które nie dają stuprocentowej pewności, lecz są bezpieczne dla dziecka. Badania inwazyjne bowiem wymagają nakłucia powłok brzusznych, co jest powiązane z możliwością wystąpienia poronienia. Z tej przyczyny należy je przeprowadzać wyłącznie w przypadku wyższego prawdopodobieństwa pojawienia się nieprawidłowości.
Powyżej wskazane badania to wyłącznie niektóre z badań, jakie można zrobić planując potomka bądź czekając na jego narodziny. Sam zdecyduj, którym z nich się poddać oraz idź do odpowiedniej kliniki.