Parę słów o Karoli

Pragniemy przedstawić Państwu postać naszej klientki, która jako mała dziewczynka, chodziła na zajęcia hipoterapeutyczne do pani Agnieszki Jasińskiej i w związku z tym jej stan zdrowia poprawił się do tego stopnia, że jest dziś młodą, zaradną osobą, której marzenia sięgają wysoko…

 

Marzenia się spełniają! Któż z nas chociaż raz w swoim życiu nie wypowiedział tych słów na głos? Każdy z nas w głębi serca marzy i chciałby, aby jego marzenia się ziściły choć w niewielkim procencie. Jak brzmi recepta na szczęście? Bolesław Prus powiedział, że żeby poczuć szczęście, trzeba „je nosić w sobie”. Tak na pewno można scharakteryzować bohaterkę tego artykułu – Karolinę Gawęda.

 

Od kiedy pierwszy raz zetknęła się z końmi, wiedziała, że to będzie jej droga. Przyszła na zajęcia z jazdy konnej do pani Agnieszki Jasińskiej, aby wspomóc swoje leczenie. Z czasem okazało się, że ma do tego duże zacięcie. Po krótkiej przerwie wróciła do treningów. Na studiach poszła do pracy i … zaskoczyła wszystkich swoich domowników. Pewnego dnia po powrocie z pracy oznajmiła wszystkim – „kupuję konia!” Okazało się, że Karolina mając drugi stopień niepełnosprawności jeśli chodzi o zmysł wzroku nie dość, że okazała się niesamowicie pracowita i oszczędna, ale przede wszystkim odważna, chcąc wziąć pełną odpowiedzialność za życie zwierzaka. Mimo początkowej niechęci najbliższych Karolina nie poddała się, 5 czerwca 2012 roku pojawił się w Ośrodku Ikarion nowy koń – Veron. Uroczy, masywny, łagodny, a jednocześnie pewny siebie wałach, który miał być, jak się okaże za chwilę, bodźcem do zrodzenia się kolejnych marzeń.

 

W toku pracy treningowej pod okiem pani Żanety Niczyporuk okazało się, że koń ten ma duży potencjał skokowy. Karolina, ku zaskoczeniu wszystkich wokół, już po miesiącu treningów wystąpiła w I Towarzyskich Zawodach Jeździeckich w Naszym Ośrodku. Zawody te miały dopiero dodać tej parze wiatru w żagle, aby miesiąc później 18 sierpnia br. mogła wystąpić w oficjalnych zawodach skokowych w Ośrodku Jeździeckim Solec w Bieruniu, gdzie z powodzeniem zakończyła konkursy klasy mini LL i LL. 23 września br para ta w bardzo dobrym stylu i bezbłędnymi przejazdami zapewniła Ośrodkowi Ikarion wysokie miejsca w konkursach skokowych, a w tym konkursie klasy L.

 

Wyniki i tempo rozwoju tej pary bardzo pozytywnie rokuje na przyszłość, stąd marzenia tej pary oraz ich trenerki rosną. Para ta stara się o sponsoring w celu reprezentowania naszego kraju w zawodach paraolimpijskich.

 

Gratulujemy Karolinie i Veronowi odwagi! Jesteśmy dumni z tego, że jesteś członkinią naszej społeczności stajennej! Zazdrościmy zacięcia i pracowitości! Życzymy wielu sukcesów – dużo wytrwałości i cierpliwości  na drodze ku realizacji tego pięknego i szczytnego marzenia!